Rezonans Magnetyczny w Suchej Beskidzkiej
Rozmiar czcionki: A A+ Ciemne tło A+
STRONA GŁÓWNA O REZONANSIE E-REJESTRACJA MAPA DOJAZDU KONTAKT CENNIK DOTACJE UE JAKOŚĆ

:: O REZONANSIE MAGNETYCZNYM.APARATY NA KTÓRYCH WYKONUJEMY BADANIE
Działające w naszym zakładzie aparaty należą do światowej czołówki sprzętu diagnostycznego:

- wysokopolowy Siemens Magnetom Essenza 1.5T (Sucha Beskidzka)

- niskopolowy Siemens Magnetom C! 0.35T (Zakopane)

Badania przeprowadzane tymi aparatami pozwalają na uzyskanie bardzo wyraźnych obrazów tkanek. Dodatkowo w Suchej Beskidzkiej dzięki Aparatowi wysokopolowemu 1.5T wykonuje się rozszerzone badania m.in jamy brzusznej i miednicy małej.
Aparat niskopolowy w Zakopanem dzięki otwartej budowie magnesu oprócz normalnych badań umożliwia diagnozowanie pacjentów cierpiących na klaustrofobię, osób ze znaczną nadwagą, dzieci oraz chorych wymagających intensywnego nadzoru medycznego.
NA CZYM POLEGA BADANIE
Badanie metodą rezonasnu magnetycznego to jeden z najdoskonalszych sposobów na bezinwazyjne, bezbolesne wejrzenie w głąb ludzkiego organizmu. Nie występuje tu w ogóle promieniowanie rentgenowskie. Wyraźne obrazy tkanek twardych i miękkich całego ciała uzyskujemy dzięki zjawisku Magnetycznego Rezonansu Jądrowogo.

W dużym uproszczeniu zjawisko to polega na pochłanianiu i wysyłaniu fal elektromagnetycznych przez jądra atomów (głównie wodoru) umieszczonych w silnym polu magnetycznym. Na podstawie informacji o ilości (gęstości) występowania atomów oraz innych wielkości fizycznych rekonstruowany jest obraz badanych tkanek, który następnie jest opisywany przez lekarza radiologa.
Całość badania trwa zwykle od 15 do 30 minut.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA
Na badanie należy przyjść w codziennym luźnym ubraniu, które nie będzie miało żadnych elementów metalowych tj. zamków błyskawicznych, zatrzasków, czy też guzików wykonanych z metalu.

W CZASIE BADANIA NIE MOŻNA MIEĆ PRZY SOBIE
  - biżuterii
  - zegarków
  - spinek i klamer do włosów
  - okularów
  - portmonetek i monet
  - wszelkich innych przedmiotów metalowych
Kobiety w ciąży powinny poinformować o swoim stanie przed rozpoczęciem badania.
IMPLANTY I PROTEZY
Ponieważ badanie wykonywane jest przy użyciu pola magnetycznego, pacjent ma obowiązek poinformować personel zakładu o posiadaniu przez siebie lub osobę która mu towarzyszy w pomieszczeniu gdzie znajduje się aparat następujących elementów:
  - metalowego klipsa rozszerzającego tętnicę,
  - rozrusznika serca,
  - wszczepionego kardiovertera - defibrylatora,
  - elektronicznych implantów lub protez,
  - magnetycznych implantów aktywizowanych lub protez,
  - systemu stymulacji neurologicznej,
  - stymulatora rdzenia kręgowego,
  - implantu ślimakowego lub wszczepionego aparatu słuchowego,
  - zewnętrznego aparatu słuchowego,
  - wszczepionego aparatu do infuzji leków,
  - pompy infuzyjnej lub insulinowej,
  - jakichkolwiek innych protez lub implantów,
Choć badanie metodą rezonansu magnetycznego jest całkowicie bezpiczne, to obecność metalu i urządzeń elektronicznych, w polu działania magnesu może pogorszyć jakość obrazu,a nawet powodować dyskomfort pacjenta i groźne w skutkach zaburzenia pracy elektromagnetycznych stymulatorów czynności życiowych.

Jeśłi mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zagrożeń bądź przeciwskazań do badania MRI, zawsze możecie skonsultować się z technikiem lub lekarzem wykonującymi badanie.

WYNIKI BADANIA
O wynikach badania informuje lekarz radiolog, który je przeprowadza. Diagnoza zostaje w formie pisemnej przekazana pacjentowi i/lub lekarzowi prowadzącemu. Istnieje również możliwość przesłania wyniku wraz z opisem pod wskazany przez pacjenta adres.
:: Dodatkowe informacje
23-10-2014

Oferta pracy dla lekarza radiologa. więcej...


22-11-2013

Otwarcie nowej Pracowni Rezonasu Magnetycznego w Suchej Beskidzkiej. Nasza pracownia w Suchej Beskidzkiej została wyposażona w jeden z najnowszych aparatów wysokopolowych firmy Siemens. Aparta został zakupiony ze wsparciem z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"Małopolskiego więcej...


04-09-2007

Odbyło się szkolenie BHP dla kadry Rezonansu Magnetycznego.

23-01-2007

Otwarcie nowej Pracowni Rezonasu Magnetycznego w Zakopanem.

© 2016 Zakład Diagnostyki Obrazowej Sucha Beskidzka Free Website Templates